Pražská víkendovka (účastnické dojmy)

Dalším z českých měst, do kterého zavítal spolek Život trochu jinak, byla Praha. Akce „Praha neznámá i známá“ však nebyla zaměřena na historické budovy či mainstreamové památky, jak už to tak u klasických prohlídek metropole bývá. My jsme se vydali poznat její také krásné okolí. 

Šplhali jsme po kopcích a skalách do Svatého Jana pod Skalou, kde jsme si prohlédli místní kostel sv. Jana Křtitele včetně jeskyně sv. Ivana, do které se vchází právě skrze zmíněný kostel. Přiblížili se také k pramenu sv. Ivana, což je silný zdroj léčivé vody, který vyvěrá hned pod oknem Ivanovy jeskyně. Příjemně unaveni po celém dni v terénu jsme se před odjezdem stavili ještě na kávu, čaj či něco dobrého a pak zamířili zpět na skautskou klubovnu, kde jsme byli celé tři noci ubytovaní.

Sobotní den jsme strávili v centru našeho hlavního města. Měli jsme možnost poznat Prahu z jiné perspektivy, a to díky příběhu a zkušenostem průvodkyně bez domova Zuzany z projektu Pragulic. Během sobotního večera jsme se v rámci celorepublikového programu Noc divadel zaposlouchali do romských pohádek v  nezapomenutelném krytovém divadle Orfeus. Následně jsme se zúčastnili Retropárty v divadle ABC, které se rozeznělo známými i neznámými hity 60. až 80. let. Nikdo z nás však neměl odvahu zatancovat si na pódiu, tak jsme se pouze pohupovali do rytmu na svých sedadlech.

Celý pobyt jsme završili nedělní prohlídkou Národního zemědělského muzea, kde jsme se dozvěděli spoustu známých i nových informací z oblasti českých lesů a rybářství. 

Ve kterém městě se potkáme příště? 

Autor článku: Dáša

Fotogalerie

Kategorie: