Tábor pro děti se zrakovým postižením (účastnické dojmy)

Na tábor jsem odjížděla s velkými obavami. Ještě jsem nikde nebyla a všude jsem slyšela, že tábory jsou hrozné. Přesto jsem se rozhodla to vyzkoušet a nakonec se ukázalo, že to bylo nejlepší rozhodnutí tohoto roku. Kdybych mohla vrátit čas, celý tento týden bych prožila ještě jednou.

Tématem bylo Star Wars.

V pondělí jsme si vyráběli kostýmy, aby nebylo poznat, že jsme pozemšťané a hledali Hana Sola ve hvězdném přístavu.

V úterý jsme na výcvikové planetě plnili různé úkoly a večer se stali učedníky Jedi. 

Ve středu jsme hráli různé hry a večer jsme se rozhodli, že budeme spát pod širákem. Bohužel nám klidnou noc přerušila bouře. Před deštěm jsme se stačili ukrýt, ale hromy nám dlouho nedovolili usnout.

Ve čtvrtek byla bojovka. Vysvobodili jsme princeznu Leu a večer šel každý sám z jídelny a cestou musel bojovat s Darth Vaderem, který se nás snažil přesvědčit, abychom se přidali na temnou stranu. Také bylo nutné ukrývat se před vojáky. Byla to taková stezka odvahy, na níž všichni obstáli.

V pátek jsme byli na opravdické vojenské základně, kde jsme si pohladili cvičeného psa Rokyho. Ukázali nám dravce sovu Terku, sokola Evu a káně Giru. Nakonec jsme se byli podívat na vrtulník.

V sobotu ráno se otevřely nečekaně dveře naší chatky a v nich stál Žvejk a Vader. Byl to velice originální budíček. Během dne jsme se snažili zničit hvězdu smrti a nakonec se nám to podařilo. Vadera jsme porazili. Večer jsme byli pasováni na rytíře Jedi. Poprvé jsem v ruce držela pochodeň a měla tu čest zapálit oheň. Potom jsme opékali špekáčky a mohli jsme zůstat vzhůru tak dlouho, jak jsme chtěli. 

Další den jsme už odjížděli domů. 

Tábor byl úžasný nejen proto, že jsme se tu ani chvíli nenudili, ale hlavně jsem se seznámila se spoustou úžasných lidí. Všichni vedoucí byli super a mám novou kamarádku Gabču, se kterou budeme doufám v kontaktu i dále. Už se těším na další prázdniny. POJEDU ZASE !!!

Autorka článku: Zendy Alijand (Anička Bínová)

Fotogalerie

Kategorie: