NA ZKUŠENOU

Šest společně strávených zářijových dní, třináct odvážných účastníků, šest neohrožených lektorů, dva skvělí kuchaři a jedna chata v Jizerských horách. Takový byl zážitkový kurz NA ZKUŠENOU aneb hledání ztracené dospělosti v číslech.

Jak název napovídá, v průběhu tohoto kurzu jsme se mohli přesvědčit, že dospělost může mít svá pro a proti, různí lidé naplňují různé předpoklady dospělosti a také jsme mohli zauvažovat jaké jsou momenty, odkdy se cítíme být dospělí. Ale program nebyl jen o dospělosti, ale také o výzvách, přátelství, zodpovědnosti a kreativitě - jak na straně účastníků, tak i lektorů. 

Celý kurz doslova odpálil muzikál Na Zkušenou, který si svými melodiemi i strhujícími hereckými výkony vysloužil bouřlivé přijetí u publika. Účastníci, kteří mají rádi fyzickou akci si přišli na své při hledání sošek ve Stopě Xapatanu v náročném terénu Jizerských hor  nebo při získávání politické angažovanosti, kdy výzva dne zněla: udrž co nejdéle v politice svého kandidáta. Pro milovníky společenských akcí bylo nachystáno hned několik událostí. Tou největší byl asi ples, u příležitosti jmenování do funkce kontradmirála pana Morrisna, který byl po sléze přepaden bohémskou bandou jeho syna. Společně jsme se sešli u stolu při posvícení, protože mnozí z nás udělali velký krok ve své dospělosti. 

Zúčastnění vyrazili do světa na zkušenou s ranečkem buchet. Těchto pár hodin každý strávil po svém – na výletě po okolí, na bazénu v Liberci, pozorováním krás okolního světa. Mnozí si také zažili zodpovědnost za zrealizování vlastního programu - během deseti minut měl lektor přítomné něco naučit. Ti, co rádi čtou Malého prince si užili jeden večer v jeho přítomnosti, s otázkami z této knihy. Pokud ještě předposlední den nebyla jasná nějaká skutečnost co znamená být dospělý, mohla se vynořit na Poradně dospělosti.

Pro tvořivé ručičky i hlavičky se našlo v programu místo na výrobu obrazu z přírodnin a následná výstava v Lesní galerii, flóromilcům byl určen program výroba kokedamů. Kdo si chtěl zbystřit mozek, vyzkoušet své znalosti a důvtip, ten zamířil v sobotu na Jeopardy! Mezi lektory však největší úspěch zaznamenal závěrečný Westernový saloon.

Věříme, že každý z nás zúčastněných si odvezl spoustu neopakovatelných zážitků a domů odjel o něco více dospělý.

Fotogalerie

Kategorie: