Zpívací maraton

I letos se setkali hudebníci z Čech, Moravy, Slezka i Slovenska a společně prozpívali maratonských 42 hodin. S nadšením a zápalem se vrhli do hudební produkce, pěli z plných plic a hráli na všemožné nástroje - kytary, flétny, housle, klávesy, mandolína, kachon, rumbakoule a cokoli, co komu zrovna přišlo pod ruku, se postaralo o hudební rozmanitost.

Komu se chtělo, mohl se na chvíli vytratit od neustálé hudební produkce. V nabídce byla hodinka improvizace s Jurou, ta se moc povedla, ikdyž nám nejvíc ze všeho šlo příběh zhoršit tak, aby byl v podstatě neřešitelný. Venku se někteří zůčastnili hry ve které bylo úkolem poznat město a autora písně (který pocházel z onoho města), tým Templáři zvládl všech 10 úkolů bez chybičky, úžasné! No a ti, kteří se odhodlali ven v sobotním odpoledni mohli navštívit Lanškrounský masopust, ochutnat turecký med, či medovinu a shlédnout pohádku, či úchvatné šermířské vystoupení. A v neděli jsme si ještě stihli vyrobit štěrchátko z čočky, abychom měli svůj kousek hudby stále u sebe.

A tak jsme vesele prozpívali 42 hodin, tančilo se, zpívalo, jedlo dobré jídlo a vládla všeobecná pohoda. Někteří hudebníci se tak nemohli odtrhnout od svých nástrojů, že hráli i ve spánku, prostě to letos bylo opravdu intenzivní. Odjížděli jsme s pocitem, že jsme stále nestihli přehrát vše, co bychom chtěli a že tedy, za rok zas!

Fotogalerie

Kategorie: