Zpívací maraton

Tak jo, dostalo se mi té cti a důvěry napsat krátký článek o Zpívacím maratónu 2013. Co napsat kromě toho, že jsme se letos sešli v Lanškrouně a že se zpívalo a hrálo a hrálo a zpívalo celých poctivých 42 hodin? Toto všechno by mohl napsat leckdo. I ten, co se události nezúčastnil. Ale já tam byla! A mohu Vám říci, že letošní ročník byl obzvláště originální! Sešlo se velké množství kytar, fléten a všelijakých nezbytných chrastítek. Nemohu nezmínit housle, mandolínu, foukací harmoniku, klávesy, trubku (Tradáááá ) a úžasný hudební nástroj tibetskou mísu. O přednostech posledně zmiňovaných nástrojů se rozepíši později. (snad jsem na něco nezapomněla.)

Chodci, kteří se zdržovali ve městě Lanškrouně po setmění, mohli v pátek 15. února spatřit karavanu lidí s batohy, která se ploužila od nádraží do místní skautské klubovny. Co už ale běžný civilista nespatřil, bylo seznámení příchozích a budoucích účastníků maratónu. (Zapomněla jsem zmínit, že účastníci museli projít na nádraží náročnou zkouškou). Mezi účastníky byli jak zkušení matadoři, tak i spánkovou deprivací nedotčení nováčkové. A protože hudba lidi spojuje, bylo za chvíli úplně jedno, zda jste přijeli od Brna, Prahy, Olomouce, Ostravy, Martina, či z jiných končin. Náš maratón začal. Píseň za písní, a pak další. Kytary kolovaly z ruky do ruky, někteří zmoženě uléhali ke spánku, jiní vstávali a chápali se zpěvníků. Nejkrušnější chvíle nastávali v noci. Ale díky několika statečným bardům, kteří odolali pokušení spánku, nebyl maratón přerušen ani v tuto dobu.

Žádný maratón se neobejde bez těch malých stánků na trati, kde se účastníci občerstvují při cestě za svým cílem. Díky patří do kuchyně za přísun živin v mimořádně chutné podobě (obzvláště zeleninové karbenátky byly skvělé). Neskromně se musíme všichni pochválit. PODAŘILO SE! Maratón 2013 se zapíše mezi úspěšné ročníky a to díky všem organizátorům a nás - účastníků.

PS: Teď k té trubce a tibetské míse. Na maratónu byl představen zcela nový hudební nástroj. Nemá zatím žádné oficiální pojmenování. Dal by se nazvat jako tibetská vodní trubka? Jak tento nástroj zní? Asi jako když naplníte tibetskou mísu vodou, do vody ponoříte trubku a tradááá.

Fotogalerie

Kategorie: