Pět let s ŽTJ

Pátek 5. prosince 2014 byl velký den pro některé skupiny obyvatelstva naší republiky a to hned z několika důvodů.  Tento pátek obcházel Svatý Mikuláš se svou družinou hodné i méně hodné děti. Pracující obyvatelstvo mělo před sebou vidinu příjemných dvou dní víkendu. A byl to také den, kdy se příznivci a příznivkyně zapsaného spolku ŽIVOT TROCHU JINAK vydali do Brna, kde se konalo víkendové setkání všech lidí, kteří stojí za děním v ŽTJ: účastníků a účastnic, lektorů a lektorek, příznivců a příznivkyň, členů a nečlenů.

Zúčastnění si mohli zopakovat známé reálie o ŽTJ, byla možnost se něco dozvědět i o dosud utajovaných střípcích z historie spolku. Pohybovali jsme se, seděli jsme, vzpomínali na minulé a tvořili budoucí. Celý program by vážný i nevážný, strukturovaný i s prostorem pro družení se a neformální setkání. Samozřejmě se diskutovalo u jídla, u pití, ve spacácích, na chodbách, venku, vevnitř a všude možně.  

V pátek jsme se mohli dozvědět něco málo o Skotsku. Roman si připravil povídání o svých zážitcích: o cestě do této země, pracovních zkušenostech, lidech a místech. Byla možnost si šáhnout na pár dovezených předmětů. Díky sobotní první ranní aktivitě jsme se dozvěděli od tří zakladatelů ŽTJ jak to tehdy všechno bylo, lehce jsme se ohlédli za uplynulými akcemi a měli jsme i možnost ukázat, kam se může ŽTJ posunout za pár desítek let. Sobotní dopoledne také patřilo valné hromadě ŽIVOTA TROCHU JINAK. Stávající výbor zhodnotil rok 2014, proběhla prezentace akcí konaných v tomto kalendářním roce a samozřejmě byli voleni členové do výboru na rok 2015. Odpoledne jsme věnovali přípravám na Mikulášskou taneční zábavu, kterou měla pod taktovkou Sjednocená unie nevidomých a slabozrakých Brno. Tančilo se a zpívalo až do pozdních večerních hodin, zúčastnění si mohli poslechnout evergreeny i „modernu“. Byly vytvořené příjemné podmínky k setkávání lidí, mohli jsme i vyhrát nějakou cenu v tombole. 

Neděle proběhla ve znamení budíčku, snídaně, úklidu, a v rytmu písničky Celebration od skupiny Kool & The Gang, na kterou proběhlo pět velmi krátkých aktivit a soutěží. Tyto drobničky nás provázely celým víkendem. Pro zájemce byla možnost se zúčastnit exkluzivní exkurze do světa lesních zvířat, konkrétně divočáků :-). Touto cestou do blízké obory jsme završili víkend plný potkávání lidí, co mají co dočinění se ŽTJ. 

Těšíme se, na setkání za dalších pět let :-)

Fotogalerie

Kategorie: