Koňmo II.

Pátek 2. října 2015 byl pro mnohé, kteří nepochází z Brna, ve znamení kupování jízdenek a cestování. Právě v této moravské metropoli, na zastávce Úvoz, měli sraz účastníci akce Koňmo II, které pořádal spolek Život trochu jinak.

Ubytovali jsme se v brněnské skautské klubovně, kde jsme si uvařili čajíčky (a kafíčka :-)), abychom se zahřáli, jelikož topení nehřálo. Brrr. Po večeři přišel na řadu společný program s koňskou tematikou, počínaje zprávami o nejmenším koni světa a dalších nalezených exemplářích. Zaklapkovaní jsme rozpoznávali různé předměty a snažili se nalézt, co mají společné. Hráli jsme také kufr a vzpomínali na písničky o koních. Poté jsme se uložili do spacáků a těšili se na další den.

V sobotu ráno jsme brzo vstávali, abychom stihli přecpaný autobus do Domašova, kde se nachází JS HOBIT. Tam nás přivítala Jitka s koníky a čekal nás nabitý program. Kuba nám ukázal, jaký lze mít s koněm vztah a jak se s ním dá spolupracovat. Naše první aktivita se netýkala jen koňů. Netradičním způsobem, a to pomocí míčku, jsme měli poslepu poznat, jakého zvířete se dotýkáme. Pak jsme se dozvěděli, podle jakých odlišností se druhy koní dají rozpoznat. Jitka nás poučila o různých druzích krmiv a o tom, jak s koněm zacházet.

Seznamovali a sžívali jsme se s koníky, kteří nám dovolili si na ně lehnout a poslouchat jejich dech. Taky jsme si zasoutěžili, s koníky si prošli různé překážky a zjistili jsme, že tažný kůň je mnohonásobně silnější než 16 lidí. Pak jsme Jitce pomohli s úklidem kobylinců a jeli zpět do Brna. V klubovně jsme ztvárnili pro nás nejdůležitějšího koně a odebrali se ke spánku.

Další den na nás čekal hrad Špilberk a prohlídka Kasemat.

Díky JS HOBIT Domašov, se kterými naše spolupráce snad nekončí, jsme poznali koníky jinak než doposud.

Fotogalerie

Kategorie: