Katka

Kačka

Studium/práce:

Vystudovala jsem Speciální pedagogiku a Mezinárodní humanitární a sociální práci v Olomouci. V současné době pracuji jako instruktor sociální rehabilitace v neziskové organizaci Tyfloservis, o.p.s., kde se snažíme podporovat v co nejvyšší možné míře samostatnost dospělých osob s těžkým postižením zraku.

Zkušenosti s prací s lidmi:

Šestý rok funguji v roli lektora v ŽTJ a na akcích pořádaných ŽTJ. Jinak jsem se věnovala lidem i před vysokou školou. Nové zkušenosti nabírám dnes a denně díky obohacující práci v sociální sféře i díky dobrovolné činnosti i mimo ŽTJ. Mám zkušenosti jako dobrovolník jak v ČR, tak mimo naši vlast.  Pracovala jsem jako dobrovolnice v portugalském školním klubu pro mládež, dále v neziskové organizaci věnující se cizincům na území ČR, byla jsem rok zapojena do týmu ESN při Univerzitě Palackého v Olomouci.

Záliby:

Baví mě humor, kamarádi, mám ráda spánek, čajovny, televizi, divadla s klasickými i moderními představeními. Občas sáhnu po knížce, chodím ven na výlety.  A občas mě baví nedělat vůbec nic.

Zajímavost:

Nemám ráda játra a zpožděné vlaky. Mám tak velkou nohu, že nenosím lodičky, ale lodě :-). Mámdoma tři vydání Pravidel českého pravopisu. Jednou bych se chtěla podívat do Peru.

Školení/vzdělávací akce:

Pravidelně jezdívám na RVVZ a CVVZ, kde nabírám nové nápady a inspiraci při práci s dětmi i dospělými.  Absolvovala jsem Kurz Zdravotníka zotavovacích akcí a kurz Rituál v zážitkové pedagogice. Mám certifikát (tzv. Youthpass) z Evrospké dobrovolné služby.

Bonus

„Když mi bylo pět, maminka mi řekla, že klíčem k životu je štěstí. Když jsem přišel do školy, zeptali se mě, co chci být, až vyrostu. Napsal jsem "šťastný". Řekli mi, že nerozumím zadání. Já jim řekl, že oni nerozumí životu.“ John Lennon