Bylo ...

12
Zář

Tábor pro děti se zrakovým postižením (účastnické dojmy)

Na tábor jsem odjížděla s velkými obavami. Ještě jsem nikde nebyla a všude jsem slyšela, že tábory jsou hrozné. Přesto jsem se rozhodla to vyzkoušet a nakonec se ukázalo, že to bylo nejlepší rozhodnutí tohoto roku. Kdybych mohla vrátit čas, celý tento týden bych prožila ještě jednou.

Tématem bylo Star Wars.

V pondělí jsme si vyráběli kostýmy, aby nebylo poznat, že jsme pozemšťané a hledali Hana Sola ve hvězdném přístavu.

V úterý jsme na výcvikové planetě plnili různé úkoly a večer se stali učedníky Jedi. 

12
Zář

Vodovíkend na Berounce

Tak jsme ve čtvrtek 15. 6. s plnou lodní, plus/mínus zastávka, šťastně doběhli náš autobus do Liblína, Jirka, Marek a já. Nevěděla jsem, že adrenalin je tak ukecaný hormon, ale aspoň jsme se seznámili s několika účastníky již v autobuse. Vlídné metalové songy od řidiče a zapadající slunce nás doprovodily až do tábora Kobylka.

18
Dub

Jarmark neziskovek Brno (2017)

Čtyři hodiny prezentování činnosti spolku, přes pět desítek rozdaných letáků, pozvánky na tři budoucí akce a nejméně sedmdesát návštěvníků u našeho stánku. To byl v číslech pro ŽTJ letoší ročník Jarmarku neziskovek v Brně. Tato akce proběhla v pondělí 3. dubna 2017 v rámci multižánrového festivalu Jeden svět.

13
Úno

Filmový maraton 2017 (účastnická reportáž)

JIŽ POTŘETÍ JSME SE SEŠLI U FILMOVÉHO PLÁTNA. 
O VÍKENDU 3. AŽ 5. ÚNORA SE USKUTEČNIL UŽ TŘETÍ ROČNÍK FILMOVÉHO MARATONU A OPĚT S TÉMĚŘ NOVOU SESTAVOU LIDÍ.

6
Pro

Mikulášská

Opět se volilo a tančilo trochu jinak

Brno – finále letošních voleb do Výboru zapsaného spolku Život torochu jinak provázela dosud nejvyšší volební účast. Volit na valnou hromadu přišlo 100 procent členů. Letos poprvé si mohli lidé kolem ŽTJ vybrat úroveň participace na životě této organizace – člen nebo příznivec. Ve volbách hlasovalo  všech čtrnáct členů.

22
Lis

Ostravská víkendovka (účastnická reportáž)

Středa- cesta:

Ve středu jsme se tedy vypravili do Ostravy. Této akce se účastnili lidi z různých koutů bývalého Československa. Nakonec jsme se v Ostravě sešli v následující sestavě skupiny: Petra a Katka (organizátorky), já a Peter, Honza, Jája, Marek, Stáňa, Terka, a v pátek se k nám připojili ještě Verča (Vendelína) a Tomáš.

6
Lis

NA ZKUŠENOU

Šest společně strávených zářijových dní, třináct odvážných účastníků, šest neohrožených lektorů, dva skvělí kuchaři a jedna chata v Jizerských horách. Takový byl zážitkový kurz NA ZKUŠENOU aneb hledání ztracené dospělosti v číslech.

23
Zář

Koňmo III. (účastnická reportáž)

A tak jsme se září devátého sešli v Brně, potřetí, podruhé, nebo poprvé natěšeni na zážitky, obdivovat krásná stvoření.

Ubytovali jsme se ve skautské klubovně, letos bylo teplíčko :-), ale čaj a dobrůtky od ostatních účastníků zahřály stejně mile jako rok před tím. Ještě ten večer jsme ve hře Riskuj prověřovali naše vědomosti i nevědomosti o koních, tvořili jsme tvory nadživotní s nadkoňskými schopnostmi.  Svěřili jsme se, jak moc koním důvěřujeme a odpadli jsme do spacáků.

31
Srp

ABARAT - tábor pro nevidomé děti

„Veverská Bítýška – konečná stanice. Prosíme, vystupte.

Neosobní hlas z MHD odstartoval naše týdenní dobrodružství – Alea iacta est! K tábořišti YMCA Brno je to ještě kus cesty. Cíl poznáváme poměrně snadno – chatky, srub a jídelna schoulené v údolí mezi dvěma kopci, natažená lana, která tvoří vodící linky pro přijíždějící účastníky, dvě teepee, a cinkání rolniček vodících psů.

28
Srp

Vodovíkend 2016 (účastnická reportáž)

Hoj vodáci!

Ve dnech 9. až 12. června se uskutečnila pod záštitou sdružení Život trochu jinak integrační a zážitková akce Vodovíkend. Měli jsme jedinečnou možnost zakusit vodáctví a něco se přiučit, ať už ti z nás, kteří byli na vodě poprvé jako úplní začátečníci, nebo pokročilejší.Bylo nás celkem čtrnáct, dva organizátoři a dvanáct účastníků a většina z nás už na vodě alespoň něco málo zažila. Mělo se jet natěžko, tzn. se všemi věcmi v lodích včetně stanů, bez doprovodného vozidla.

Čtvrtek

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Bylo ...