Bylo ...

28
Zář

Mise: MARS - tábor pro děti se zrakovým postižením (srpen 2019)

23
Čer

Krásy Frýdlandska (účastnická reportáž)

Od čtvrtka 23. 5. do neděle 26. 5. 2019 se konala další víkendovka, která byla zaměřena na poznávání krás Frýdlantska. Akci připravili členové Života trochu jinak Kateřina Matulíková a Andrea Klozová.

5
Zář

Tábor pro děti se zrakovým postižením (2018)

28
Čer

Vodovíkend 2018 - účastnická reportáž

O Vodovíkendu jsem se dozvěděla jak jinak než z internetu. Už hodněkrát jsem hledala nějakou akci, které bych se jako zrakově postižená mohla bez větších potíží zúčastnit. Všechny akce pro „zrakáče“ byly ale buď pro děti, nebo dospívající. Ani do jedné skupiny už bohužel nespadám. Po přečtení článku o Vodovíkendu jsem měla smíšené pocity.

23
Kvě

Čarodky na Slovácku (účastnické dojmy)

První den - pátek 27. dubna:

V pátek večer jsem se dostavila do budovy Diakonie v Uherském Hradišti, kde mě přivítali usměvaví vedoucí a parta mých nejlepších přátel. A víkendovka na Slovácku mohla začít. Všichni jsme si našli vhodné místo ke spaní a rozložili jsme si své karimatky a spacáky. Po vybalení následovala rozmanitá večeře. Po večeři přišla společná večerka, při které jsme se dozvěděli zítřejší program. Po večerce jsme měli osobní volno. Kdo chtěl jít spát, šel spát a komu se ještě nechtělo, mohl si povídat.

13
Pro

Mikulášská víkendovka 2017 (účastnické dojmy)

Když jsem s Péťou dorazil do Brna na hlavní nádraží, následovalo vítání a pro mě dost zajímavé zjištění, že jsem jediný kluk z naší výpravy, nepočítaje dva vynikající vedoucí. Jen co jsme dorazili do našeho víkendového bydliště, vybalili jsme si karimatky a spacáky. Hned po vybalování spacáků a karimatek následovaly takové malé nedomluvené Vánoce, které jsme absolvovali čtyři: Beátka, já, Věrka a Gabča. Po této události jsme si udělali lekci prostorové orientace po budově. Hned poté se udála večeře, která čítala chleby s různými věcmi a čaj.

20
Lis

Pražská víkendovka (účastnické dojmy)

Dalším z českých měst, do kterého zavítal spolek Život trochu jinak, byla Praha. Akce „Praha neznámá i známá“ však nebyla zaměřena na historické budovy či mainstreamové památky, jak už to tak u klasických prohlídek metropole bývá. My jsme se vydali poznat její také krásné okolí. 

30
Říj

Zooňmo 2017 - účastnické dojmy (kráceno)

Akcia Zooňmo alebo zoo trochu jinak 2017 sa uskutočnila od piatka 20. 10. 2017 do nedele 22. 10. v Jihlave pod záštitou zapsaného spolku Život trochu jinak. Jednalo sa o vôbec prvý ročník takto zameranej akcie, pričom bola v postate náhradou sa predošlé tri akcie koňmo, zamerané, ako už vyplýva i so samotného názvu, rôznym špecifickým spôsobom práve na kone. O organizáciu akcie i celého sprievodného programu sa menovite postarali Petra a Katka. Okrem organizátoriek Peti, Katky a mňa s Andreou sa akcie zúčastnili ešte Terka a Pavel.

12
Zář

Tábor pro děti se zrakovým postižením (účastnické dojmy)

Na tábor jsem odjížděla s velkými obavami. Ještě jsem nikde nebyla a všude jsem slyšela, že tábory jsou hrozné. Přesto jsem se rozhodla to vyzkoušet a nakonec se ukázalo, že to bylo nejlepší rozhodnutí tohoto roku. Kdybych mohla vrátit čas, celý tento týden bych prožila ještě jednou.

Tématem bylo Star Wars.

V pondělí jsme si vyráběli kostýmy, aby nebylo poznat, že jsme pozemšťané a hledali Hana Sola ve hvězdném přístavu.

V úterý jsme na výcvikové planetě plnili různé úkoly a večer se stali učedníky Jedi. 

12
Zář

Vodovíkend na Berounce

Tak jsme ve čtvrtek 15. 6. s plnou lodní, plus/mínus zastávka, šťastně doběhli náš autobus do Liblína, Jirka, Marek a já. Nevěděla jsem, že adrenalin je tak ukecaný hormon, ale aspoň jsme se seznámili s několika účastníky již v autobuse. Vlídné metalové songy od řidiče a zapadající slunce nás doprovodily až do tábora Kobylka.

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Bylo ...