Bylo ...

13
Pro

Mikulášská víkendovka 2017 (účastnické dojmy)

Když jsem s Péťou dorazil do Brna na hlavní nádraží, následovalo vítání a pro mě dost zajímavé zjištění, že jsem jediný kluk z naší výpravy, nepočítaje dva vynikající vedoucí. Jen co jsme dorazili do našeho víkendového bydliště, vybalili jsme si karimatky a spacáky. Hned po vybalování spacáků a karimatek následovaly takové malé nedomluvené Vánoce, které jsme absolvovali čtyři: Beátka, já, Věrka a Gabča. Po této události jsme si udělali lekci prostorové orientace po budově. Hned poté se udála večeře, která čítala chleby s různými věcmi a čaj.

20
Lis

Pražská víkendovka (účastnické dojmy)

Dalším z českých měst, do kterého zavítal spolek Život trochu jinak, byla Praha. Akce „Praha neznámá i známá“ však nebyla zaměřena na historické budovy či mainstreamové památky, jak už to tak u klasických prohlídek metropole bývá. My jsme se vydali poznat její také krásné okolí. 

30
Říj

Zooňmo 2017 - účastnické dojmy (kráceno)

Akcia Zooňmo alebo zoo trochu jinak 2017 sa uskutočnila od piatka 20. 10. 2017 do nedele 22. 10. v Jihlave pod záštitou zapsaného spolku Život trochu jinak. Jednalo sa o vôbec prvý ročník takto zameranej akcie, pričom bola v postate náhradou sa predošlé tri akcie koňmo, zamerané, ako už vyplýva i so samotného názvu, rôznym špecifickým spôsobom práve na kone. O organizáciu akcie i celého sprievodného programu sa menovite postarali Petra a Katka. Okrem organizátoriek Peti, Katky a mňa s Andreou sa akcie zúčastnili ešte Terka a Pavel.

12
Zář

Tábor pro děti se zrakovým postižením (účastnické dojmy)

Na tábor jsem odjížděla s velkými obavami. Ještě jsem nikde nebyla a všude jsem slyšela, že tábory jsou hrozné. Přesto jsem se rozhodla to vyzkoušet a nakonec se ukázalo, že to bylo nejlepší rozhodnutí tohoto roku. Kdybych mohla vrátit čas, celý tento týden bych prožila ještě jednou.

Tématem bylo Star Wars.

V pondělí jsme si vyráběli kostýmy, aby nebylo poznat, že jsme pozemšťané a hledali Hana Sola ve hvězdném přístavu.

V úterý jsme na výcvikové planetě plnili různé úkoly a večer se stali učedníky Jedi. 

12
Zář

Vodovíkend na Berounce

Tak jsme ve čtvrtek 15. 6. s plnou lodní, plus/mínus zastávka, šťastně doběhli náš autobus do Liblína, Jirka, Marek a já. Nevěděla jsem, že adrenalin je tak ukecaný hormon, ale aspoň jsme se seznámili s několika účastníky již v autobuse. Vlídné metalové songy od řidiče a zapadající slunce nás doprovodily až do tábora Kobylka.

18
Dub

Jarmark neziskovek Brno (2017)

Čtyři hodiny prezentování činnosti spolku, přes pět desítek rozdaných letáků, pozvánky na tři budoucí akce a nejméně sedmdesát návštěvníků u našeho stánku. To byl v číslech pro ŽTJ letoší ročník Jarmarku neziskovek v Brně. Tato akce proběhla v pondělí 3. dubna 2017 v rámci multižánrového festivalu Jeden svět.

13
Úno

Filmový maraton 2017 (účastnická reportáž)

JIŽ POTŘETÍ JSME SE SEŠLI U FILMOVÉHO PLÁTNA. 
O VÍKENDU 3. AŽ 5. ÚNORA SE USKUTEČNIL UŽ TŘETÍ ROČNÍK FILMOVÉHO MARATONU A OPĚT S TÉMĚŘ NOVOU SESTAVOU LIDÍ.

6
Pro

Mikulášská

Opět se volilo a tančilo trochu jinak

Brno – finále letošních voleb do Výboru zapsaného spolku Život torochu jinak provázela dosud nejvyšší volební účast. Volit na valnou hromadu přišlo 100 procent členů. Letos poprvé si mohli lidé kolem ŽTJ vybrat úroveň participace na životě této organizace – člen nebo příznivec. Ve volbách hlasovalo  všech čtrnáct členů.

22
Lis

Ostravská víkendovka (účastnická reportáž)

Středa- cesta:

Ve středu jsme se tedy vypravili do Ostravy. Této akce se účastnili lidi z různých koutů bývalého Československa. Nakonec jsme se v Ostravě sešli v následující sestavě skupiny: Petra a Katka (organizátorky), já a Peter, Honza, Jája, Marek, Stáňa, Terka, a v pátek se k nám připojili ještě Verča (Vendelína) a Tomáš.

6
Lis

NA ZKUŠENOU

Šest společně strávených zářijových dní, třináct odvážných účastníků, šest neohrožených lektorů, dva skvělí kuchaři a jedna chata v Jizerských horách. Takový byl zážitkový kurz NA ZKUŠENOU aneb hledání ztracené dospělosti v číslech.

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Bylo ...